Studenci III roku Położnictwa Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku odwiedzili Seminarium Laktacyjne we Wrocławiu

W październiku Studenci III roku Położnictwa Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku odwiedzili Seminarium Laktacyjne we Wrocławiu zorganizowane przez firmę Happymed, prowadzone przez Panią Esterę Michalak.
“Uzyskałyśmy wiele przydatnych informacji oraz dowiedzieliśmy się m. in. jak postępować w nawale mlecznym oraz zastoju pokarmu, obrzękach i zapaleniach piersi, w jaki sposób prawidłowo wykonywać masaż terapeutyczny oraz czy antybiotykoterapia zawsze jest potrzebna. Ponadto poznaliśmy najnowsze wytyczne ABM dotyczące zapaleń piersi” — opowiada Pani Weronika Łazorko — Starosta grupy kierunku położnictwa III rok WSM w Kłodzku.

Studenci mieli również szansę zapoznać się z nowościami na rynku dla młodych mam i miło spędzić czas we Wrocławiu. “Nasza grupa nie widziała się całe wakacje, mogliśmy wspólnie spędzić czas oraz wymienić się doświadczeniami z praktyk z różnych szpitali” ,— dodaje Pani Weronika.

W tym roku akademickim również rozpoczęliśmy kształcenie na kierunku Położnictwo. Cieszymy się, że coraz więcej osób wybiera ten zawód!