Donata Sobiło

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Posiadam bogate doświadczenie zawodowe, które zdobyłam podczas wieloletniej praktyki w Uzdrowiskach Kłodzkich S.A.- Grupa PGU. Obecnie (od 13 lat) pełnię funkcję Kierownika Zakładu Przyrodoleczniczego i Słonecznych Term w Oddziale Duszniki-Zdrój Uzdrowisk Kłodzkich S.A.- Grupa PGU.

Ponadto, od stycznia 2019 roku jestem nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku. Posiadam ukończone studia podyplomowe z zakresu Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz z zakresu Przygotowania Pedagogicznego. Dodatkowo, ukończyłam wiele kursów i szkoleń z zakresu fizjoterapii oraz zarządzania. Jestem aktywną uczestniczką wielu konferencji naukowych, w tym I Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Medyczną w Kłodzku. Od 01.01.2024 r. pełnię funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością w WSM.

Prywatnie, pasjonują mnie podróże, a szczególnie możliwość odkrywania nowych miejsc. Uwielbiam jazdę na nartach, gdzie górskie krajobrazy i adrenalina związana ze zjazdami stanowią dla mnie niezwykłe doznania.