Uroczysta Ceremonia Zakończenia Roku Akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku

Uroczysta Ceremonia Zakończenia Roku Akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku za nami!

Jest to już ósma Ceremonia rozdania dyplomów WSM w Kłodzku. W tym roku ukończyło naszą Uczelnie 283 Studentów: Pielęgniarstwa I i II stopnia, Ratownictwa Medycznego I stopnia, Kosmetologii I stopnia oraz Studenci Fizjoterapii studiów magisterskich.
Zakończenie studiów na kierunku Pielęgniarstwo I stopnia wiąże się z kolejną piękną tradycją. Nadaniem symbolicznego białego czepka z czarnym paskiem. Czepek symbolizuje pokorę oraz chęć niesienia pomocy.
Do roku 1990 czepek pielęgniarski był obowiązkowym elementem stroju każdej pielęgniarki i położnej. Prawo do jego noszenia regulowało pismo wydane przez Ministra Zdrowia w 1950 roku według którego tylko osoby, które ukończyły szkołę pielęgniarską mogły nosić czepek pielęgniarski. Widniał na nim czarny pasek o szerokości 2 cm.

W tym roku ceremonia inauguracji odbyła się w wyjątkowym miejscu — Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca wójta gminy Kłodzko, Urszulą Panterałką, zastępca burmistrza Kłodzka, Sebastian Nowa, Wicestarosta Małgorzatą Jędrzejewską-Skrzypczyk, a także przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, reprezentanci Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju, delegacje Policji, Straży Granicznej, nasi Nauczyciele Akademiccy i Studenci Wyższej Szkoły Medycznej. Pragniemy również podziękować @piekarnia.machela za organizację słodkiego poczęstunku dla naszych gości oraz Kwartetowi‌ Wokalnemu Più Mosso z Wrocławia pod kierownictwem Dominika Jarockiego. ‌

Koniecznie zobaczcie reportaż od @Piotr Bidowaniec – Fotografia!