Kredyt studencki – tani i dostępny przez cały rok

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z komunikatem umieszczonym na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ,Przesyłamy informację nt. możliwości korzystania z niskoprocentowych kredytów studenckich.

O kredyt studencki można ubiegać się przez cały rok. Niezależnie od innych otrzymywanych świadczeń stypendialnych, wystarczy, iż dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy w roku ubiegania się o kredyt 3000 zł. O kredyt może się ubiegać student do ukończenia 30 roku życia . Kredyt studencki udzielany jest przez wybrane banki komercyjne.

Rozpoczęcie spłaty następuje dopiero dwa lata od ukończenia studiów. Jeżeli student ukończy studia w gronie 10% najlepszych studentów otrzyma obligatoryjnie umorzenie nawet do 50 % wartości kredytu. W przypadku trudności ze spłatą kredytu przewidziane są narzędzia odraczające spłatę lub zmniejszające wysokość miesięcznej raty. Jeżeli trudna sytuacja życiowa będzie uniemożliwiała spłatę kredytu wówczas Minister może umorzyć kredyt częściowo, a w szczególnych przypadkach nawet w całości.

Więcej informacji znajdziecie Państwo ma stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego : www.mnisw.gov.pl w wyszukiwarce wpisując kredyty studenckie.”

Kredyt studencki