KONFERENCJA ZDROWIA WSM W KŁODZKU

W dniu 18 września 2020 roku odbyła się konferencja zorganizowana z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Pana Marcina Krzyżanowskiego, poświęcona rozwojowi ochrony zdrowia w regionie Kotliny Kłodzkiej, a szczególnie – promocji deficytowych zawodów medycznych, takich jak pielęgniarka, położna.

Pan Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego przyjechał do Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku aby porozmawiać o obecnej sytuację dotyczącej aktualnych potrzeb kształcenia w zawodzie pielęgniarek i położnych. Pan Marcin Krzyżanowski przywiózł też bardzo dobrą wiadomość Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów pierwszego stopnia kształcących się na kierunku pielęgniarstwo.
W związku z powyższym zachęcam studentów Kierunku Pielęgniarstwo I stopnia do zapoznania się z warunkami otrzymania stypendium oraz do składania wniosków. Wysokość stypendium wynosi jednorazowo 1 000 zł (brutto) przez okres 9 miesięcy od 1 października 2020 do 30 czerwca 2021. Termin składania wniosków od 21 września 2020 do 14 października 2020.
Drugim dyskutowanym ważnym problemem był prestiż zawodu pielęgniarskiego w widzeniu społecznym i w zespołach medycznych placówek Ochrony Zdrowia.
Pragnę zapoczątkować dyskusję jak poprawić prestiż i kształcenie pielęgniarek.

Prorektor ds. kształcenia
prof. dr hab. Iwona Maria Kątnik-Prastowska

PISALI O NAS:

https://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/69957,konferencja-zdrowia-wsm-w-klodzku

https://doba.pl/dkl/artykul/czy-w-powiecie-klodzkim-zabraknie-pielegniarek-i-poloznych-/25546/15

http://www.tvklodzka.pl/o-ochronie-zdrowia/?fbclid=IwAR3LyHg7nE4TQiETEhZ7uqtXOkUqWs4BOjCiIX_4rkV921Gi1XxdMADcECU

http://dkl24.pl/pl/8696/60/c/wyzsza-szkola-medyczna-uczelnia-wielu-mozliwosci.html