
28 maja 2026 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość nadania Symbolicznego Białego Czepka Studentom Pielęgniarstwa I stopnia Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku.
Dzisiejsza uroczystość czepkowania nabrała szczególnego wymiaru, dla naszej całej wspólnoty akademickiej, ponieważ złożenie Przysięgi Pielęgniarskiej i odśpiewanie Hymnu Pielęgniarskiego zostało poprzedzone inscenizacją pt. “Światło, które zmaniło świat” w wykonaniu Aktorów z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego “MEDICAL” w Kłodzku Liceum Ogólnokształcące „Medical” – wkrótce wrócimy do inscenizacji opisując jej głębokie przesłanie.
W Ceremonii wzięło udział wiele osób, które wspierają naszą uczelnię i współpracują z nami na co dzień. Wśród gości byli przedstawiciele władzy samorządowych, partnerskich placówek medycznych, służb mundurowych oraz instytucji:
Pani Małgorzata Hrycak – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu
Pan Paweł Gancarz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Pan Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka
Pan Zbigniew Tur – Wójt Gminy Kłodzko
Pani Elżbieta Bujak-Rogala – Przełożona Pielęgniarek Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku
Pani Małgorzata Janiak – Członek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu
Pani Małgorzata Mrowiec — Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Rozliczeń Medycznych Specjalistycznego Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II SA w Polanicy-Zdroju
Pani Anna Medyńska — Naczelna Pielęgniarka Specjalistycznego Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II SA w Polanicy-Zdroju
Pan Janusz Łyczko – Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze
Pani Podinspektor Wioletta Martuszewska – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
Pan Starszy Kapitan Łukasz Łuszczyński – w zastępstwie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej
Pan Major Straży Granicznej Piotr Białka -w zastępstwie Komendanta Straży Granicznej w Kłodzku
Pan Porucznik Mariusz Połeć – w zastępstwie Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji
Pani Marta Nowicka — Dyrektor Medycznych Szkół Policealnych w Kłodzku
Pani Agata Miąsko – Dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego “MEDYK” w Nysie
Pani Małgorzata Berkowska – Nauczyciel akademicki oraz opiekun 2 roku kierunku Pielęgniarstwo II stopnia
Pani Anna Kmieć – Nauczyciel akademicki oraz opiekun 3 roku kierunku Pielęgniarstwo I stopnia
Pan Dominik Kurzeja – Nauczyciel akademicki oraz opiekun 3 roku kierunku Ratownictwo medyczne
Pani Małgorzata Felcenloben – Nauczyciel akademicki
Pan Daniel Mulawa – Dyrektor Finansowy Uczelni
Jesteśmy dumni, że na kierunku pielęgniarstwo I stopnia obecnie kształcimy 320 studentów z czego 131 na pierwszym roku.
Gospodarzem Uroczystości była:
Pani dr hab. n. med. i n. o zdr. Sylwia Krzemińska Prof. Uczelni – Rektor Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku
Pani mgr Marta Polanowska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku
Pani dr n. ekon. Magdalena Krawiec – właściciel, dyrektor generalny Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku








































































































e-mail: dziekanat@wsm.klodzko.pl
tel: 74 867 13 02
tel.kom: +48 531 604 500