Uroczystość CZEPKOWANIA

Dnia 24 maja 2018 roku odbędzie się uroczyste CZEPKOWANIE studentów pierwszego roku Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Ta uroczystość obchodzona jest już po raz trzeci. W tym roku ślubowanie złoży i otrzyma symboliczne czepki pielęgniarskie 24 studentów.

Nasza uczelnia została w tym roku szczególnie wyróżniona, ponieważ podczas uroczystości obok naszego sztandaru pojawi się również sztandar Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16 w auli im. Arnoszta z Pardubica wykład pt.„Opieka pielęgniarska w medycynie holistycznej” wygłosi dr n.med. Wiesław Prastowski. Przesłaniem tegorocznego wykładu jest motto:„Człowiek dla człowieka może być najlepszym lekiem.”

Podczas uroczystości wystąpi również lokalny CHÓR Z GÓR a głos zapewne jak co roku zabiorą zaproszeni goście wśród których z pewnością nie zabraknie naszych profesorów, przedstawicieli władz lokalnych, instytucji wspierających uczelnię i oczywiście bliskich osób przyszłych pielęgniarek.

Jesteśmy zaszczyceni, że i w tym roku możemy chociaż tylko tak symbolicznie wyróżnić naszych studentów, których kształcimy po to, aby pomagali innym w ciężkich chwilach.