Szkolenie z ratownictwa wodnego w Kenii

Szkolenie z ratownictwa wodnego w Kenii – z naszym współpracownikiem, nauczycielem akademickim Dominikiem Kurzeją

Instruktorzy Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, gdzie jednym z nich jest nasz współpracownik nauczyciel akademicki Dominik Kurzeja, prowadzą szkolenie z ratownictwa wodnego dla 50 osób z położonego nad Oceanem Indyjskim hrabstwa Kilifi.

Członkowie ochotniczej formacji ratowników wodnych Coast Sea Survival Organisation Kilifi biorą udział w szkoleniu podstawowym. Bardziej zaawansowanych praktyk uczą się natomiast zawodowi ratownicy i strażacy, pełniący służbę w stacjonarnych jednostkach ratowniczych na wybrzeżu Kenii, którzy szkolenie podstawowe mają już za sobą. Szkolenie obejmuje szereg technik wykorzystywanych w ratownictwie wodnym z użyciem i bez użycia sprzętu. Akcje z wykorzystaniem łodzi motorowej czy ratowanie ofiar powodzi.

Takie szkolenie to niezwykłe doświadczenie dla kursantów i instruktorów, gdzie różnice kulturowe nie mają znaczenia. Bez względu na kolor skóry, wyznanie czy język, w czasie atowania ludzkiego życia jesteśmy drużyną której przyświeca jeden cel – ratowanie ludzkiego życia.