Podsumowanie roku 2024 w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku
Rok 2024 był wyjątkowy dla Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku – pełen przełomowych wydarzeń, sukcesów i rozwoju. Nasza Uczelnia umocniła swoją pozycję jako jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w regionie oraz miejsce atrakcyjne dla studentów z całej Polski.
W 2024 roku liczba absolwentów Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku wyniosła aż 312 osób, które ukończyły studia na następujących kierunkach:
- Pielęgniarstwo I stopnia – 59 osób
- Położnictwo I stopnia – 9 osób (pierwsze absolwentki tego kierunku w historii uczelni!)
- Pielęgniarstwo II stopnia – 216 osób
- Ratownictwo Medyczne – 16 osób
- Kosmetologia – 12 osób
To 312 wykwalifikowanych specjalistów, którzy zasilą sektor medyczny w Polsce, a w szczególności w regionie Kotliny Kłodzkiej, gdzie potrzeba wykwalifikowanej kadry jest coraz większa.
Naukę na naszej uczelni rozpoczęło aż 327 nowych studentów, którzy wybrali kluczowe kierunki medyczne takie jak Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne oraz Fizjoterapia.
W 2024 roku z powodzeniem uruchomiliśmy nowy kierunek studiów podyplomowych – Zarządzanie kryzysowe z elementami ratownictwa medycznego. Te innowacyjne studia, które spotkały się z dużym zainteresowaniem, pozwalają zdobyć wiedzę oraz umiejętności przydatne zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i życiu codziennym.
Ponadto, kontynuowaliśmy organizację kursów specjalistycznych dla pielęgniarek i ratowników medycznych, a także poszerzyliśmy naszą ofertę o szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów, odpowiadając na potrzeby rynku edukacyjnego.
Z ogromną radością objęliśmy w tym roku patronatem naukowym Liceum Ogólnokształcące „Medical” w Kłodzku. Współpraca ta pozwala młodym ludziom już na etapie szkoły średniej poznać perspektywy kariery w zawodach medycznych i ułatwia im start na studiach w naszej uczelni.
Nawiązaliśmy również współpracę ze Słowacką Izbą Pielęgniarek i Położnych w zakresie wymiany doświadczeń w tych grupach zawodowych oraz współorganizowaliśmy Konferencję naukowo-szkoleniową: “Specjalistyczne procedury w pielęgniarstwie”.
Nauczyciele akademiccy i wykładowcy Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku rozwijają się naukowo, uczestniczą w konferencjach, publikują prace naukowe. Wszystko po to aby jakość kształcenia była na jak najwyższym poziomie.
Naszą misją pozostaje przede wszystkim zaspokojenie potrzeb kadrowych w regionie Kotliny Kłodzkiej. Z radością obserwujemy, że Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku staje się uczelnią wybieraną przez osoby z całej Polski. Renoma naszej uczelni oraz wysoka jakość kształcenia sprawiają, że Kłodzko przyciąga coraz więcej studentów, dla których Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku staje się początkiem kariery w zawodach medycznych.