Ustawa o niektórych zawodach medycznych nakłada prawo i obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację swojej wiedzy i umiejętności zawodowych. Może być on realizowany przez kształcenie podyplomowe lub doskonalenie zawodowe (art 20).
Okres edukacyjny rozpoczyna się od początku roku kalendarzowego po roku, w którym uzyskało się wpis do Rejestru i obejmuje 5 lat (art. 39). Stąd też dla osób zarejestrowanych w 2024 roku okres ten rozpoczyna się od 1 stycznia 2025 i trwa do 31.12.2029.
Każda osoba wykonująca zawód medyczny ma obowiązek uzyskania 200 punktów edukacyjnych w każdym z tych 5-letnich okresów, z czego 120 punktów należy uzyskać za udział w kursie doskonalącym (Rozporządzenie, §3).
Zapraszamy do zapisywania się:
Opiekunów medycznych, asystentki stomatologiczne, higienistki stomatologiczne, elektroradiologów, instruktorów terapii uzależnień, techników farmaceutycznych, techników masażystów, techników sterylizacji medycznej, terapeutów zajęciowych. Zapisy mają charakter informacyjny.
Aktualnie oczekujemy na publikację programów kształcenia przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Organizacja kursów rozpocznie się po uzyskaniu przez WSM w Kłodzku akredytacji.









Niebawem więcej informacji!