Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie to superbohaterowie naszego dzieciństwa, prawdziwi ludzie-instytucje, oby jak najdłużej nam towarzyszyli, ciesząc się dobrym zdrowiem a wnukom pomagali być dobrymi, wartościowymi ludźmi (patrz- Studenci WSM!:)
Najwspanialsze życzenia zdrowia i wielu radości dla naszych wspaniałych seniorów to bardzo miły gest. Jednak w prosty sposób można zrobić duuuużo więcej. Świetnym pomysłem prócz oczywiście upominków, odwiedzin będzie „pudełko życia”. Tym sposobem faktycznie można się przyczynić do uratowania życia. Zapraszamy do poniższej akcji.
Dlaczego warto mieć pudełko życia?
Pudełko życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych,starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.
http://pudelkozycia.pl/