Ceremonia ślubowania Studentów I roku kierunków Pielęgniarstwa i Położnictwa

W poniedziałek, 20 czerwca, w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku odbyła się ceremonia ślubowania Studentów I roku kierunków Pielęgniarstwa i Położnictwa. Jest to piękna tradycja, o której dba uczelnia. Wydarzenie to odbywało się na Uczeni już szósty raz.

Ceremonia rozpoczęła się od wprowadzenia 4 sztandarów: Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu, Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku, Medycznych Szkół Policealnych w Kłodzku oraz Liceum Ogólnokształcącego «MEDICAL» w Kłodzku. Akt «czepkowania» prowadziły przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu Pani Maria Pałeczka, Pani Małgorzata Janiak, Pani Dorota Sikora oraz Pani Elżbieta Bujak-Rogala. Klasyczne białe czepki dostali Studenci pierwszego roku.W tym pierwszy w historii Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu mężczyzna – Pan Bohdan Zajusz.

Razem z czepkami Studenci dostali stetoskopy, które są bardzo przydatne zarówno podczas zajęć praktycznych i praktyk zawodowych oraz prezenty od Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu i Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy- Zdroju.

Obecnie na uczelni jest 585 studentów, 57 z nich jest na I roku Pielęgniarstwa i Położnictwa. Ogromną role w kształceniu oraz wychowaniu przyszłych medyków odrywają Koordynatorzy kierunku I i II stopnia pielęgniarstwa Pani Barbara Giera- Kulawiak i Małgorzata Berkowska, które zostały wyróżnione przez władze uczelni.

Wykład Pana Prof. dra hab. n. med. Bohdana Gworysa – «Etyka w zawodach pielęgniarki i położnej», który był przejrzysty, zrozumiały, poparty przykładami stanowił podsumowanie całej uroczystości.

Zaszczycili nas również swoją obecnością: Pan Piotr Krzywda- Wizytator Delegatury w Wałbrzychu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Założycielka Uczelni -Violetta Jakobsze oraz Były Rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku prof. dr hab. Andrzej Dżugaj. Pan lek. Henryk Szlemp, Renata Mrowiec oraz Anna Medyńska ze Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju, dr n. o zdr. Jadwiga Radziejewska, Piotr Berkowski i dr n. o zdr. Elżbieta Bujak-Rogala z „Zespołu Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, Pani Małgorzata Pajor Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Podzamku oraz przedstawiciele mediów.