O kierunku Kosmetologia - Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku - WSM Kłodzko - Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku – WSM Kłodzko

 

Studia pierwszego stopnia- licencjackie 3- letnie

 

Kosmetologia- kierunek łączący medycynę i piękno.

 

W naszej Uczelni możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz do osiągnięcia swojego celu!!!

 

Aby jednak sprostać temu wyzwaniu musisz być przede wszystkim osobą kreatywną i cierpliwą.Kreować swój wizerunek i nieustannie budować swój autorytet wobec klientów.Dbać o wygląd zewnętrzny, znać określone mechanizmy psychologiczne kierujące życiem społecznym a przede wszystkim emanować „ciepłem emocjonalnym”. Najważniejsza jednak jest wiedza i profesjonalne przygotowanie do zawodu.

 

Kosmetologia jest uniwersytecką nauką interdyscyplinarną, którą łączy w sobie wiedzę z nauk medycznych, paramedycznych, chemicznych a także biologicznych. Pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu kosmetologii: pielęgnacyjnej, upiększającej, specjalistycznej, a także z aparatury kosmetycznej. Wykwalifikowany kosmetolog kończący studia wyższe jest przygotowany do profesjonalnego świadczenia usług z zakresu nie tylko kosmetologii, ale często to właśnie on jest pierwszą osobą, która pomaga klientowi w leczeniu skóry dotkniętej defektami.

 

Podczas zajęć praktycznych student poznaje wiele zabiegów z zakresu kosmetologii podstawowej takie jak: masaż, henna z regulacją brwi, manicure, pedicure, a także nowoczesną aparaturę kosmetyczną między innymi: mezoterapia bezigłowa, peeling kawitacyjny, sonoforezę, mezoterapię igłową przy pomocy pistoletu, karboksyterapię, fale radiowe, IPL.

 

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych wykładowców, dla których niezwykle ważne jest przekazanie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej, gdyż to właśnie ona jest kluczem do sukcesu.  Przygotowujemy do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług i współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

 

Współpracujemy z wieloma firmami kosmetycznymi, które zapraszane są do naszej Uczelni, aby przeprowadzić profesjonalne pokazy kosmetyczne, pozwalające pogłębić wiedzę z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej, estetycznej.

 

Specyfika pracy kosmetologa polega na tym, że musisz być ekspertem w swoim zawodzie.Stale poszerzać swoją wiedzę, z zakresu kosmetologii, na bieżąco śledzić nowości wśród kosmetyków i rozwój urządzeń kosmetycznych, aby dobierać najlepsze metody pielęgnacyjne dla klientek.

 

Gwarantujemy Tobie zarówno podczas studiów jak i po zakończeniu dodatkowe szkolenia i kursy. Otrzymasz od nas zniżki oraz możliwość płatności w ratach za wszystkie formy doskonalenia zawodowego. Twój przyszły zawód wymaga również sprawności fizycznej. Dlatego podczas studiów umożliwimy uczestnictwo w zajęciach na basenie, hali sportowej. 

 

Rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej rozwijających się zarówno w Polsce i na świecie. Kosmetolog może pracować w krajowych i zagranicznych: gabinetach odnowy biologicznej, SPA i wellness, salonach kosmetycznych, gabinetach dermatologicznych, firmach kosmetycznych,, laboratoriach kosmetycznych,w działach kosmetycznych w aptece,prowadzić własną działalność gospodarczą. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie własnego salonu kosmetycznego. A w przyszłości wygranie Ogólnopolskiego Plebiscytu na Najlepszy Salon Kosmetyczny i uzyskanie tytułu Mistrza Urody – czego życzymy naszym absolwentom.